środa, 4 grudnia 2013

Kolejny raz okazało się , że edukacja w Wielkiej Brytanii leży na obie łopatki. Leży i kwiczy, a może nawet już i skomle? Testy PISA pokazały, że w czołówce rankingu  znalazły się  Korea Południowa, Singapur i Hong-Kong, a Wielka Brytania została przegoniona nie tylko przez azjatyckie potęgi  ale też przez sąsiednie  kraje europejskie takie jak Szwajcaria, Holandia, Finlandia, Polska, Niemcy czy Estonia.
 Dużo lepiej radzą sobie również uczniowie z Kanady, Nowej Zelandii i Australii.
Brak słów, jeśli się pomyśli o pieniądzach, jakie idą na tutejszą oświatę.
Chociaż z drugiej strony? Komu tu potrzebne wykształcone społeczeństwo? Klasowość w UK niczem "Chińczycy, co to trzymają się mocno" i chyba elitom bardzo zależy, żeby tak pozostało do nadal.
Wielka Brytania potrzebuje robotnika, taniego robotnika, najlepiej emigranta, żeby od razu mieć też chłopca do bicia, z powodu nieszczęść wszelakich, spadających na tzw. społeczność. Arystokrację w liczbie ograniczonej acz wystarczającej już przecież z dziada pradziada ma. A ekspansja klasy średniej  też niekoniecznie jest mile widziana. Ot, co.
Tymczasem u nas gorący czas zaproszeń na rozmowy w sprawie ewentualnego przyszłego studiowania. Trza nam trzymania kciuków, wsparcia i pozytywnej energii.

12 komentarzy:

Socjo pisze...

Zasyłam całe kontenery pozytywnej energii as requested.

Kaczka pisze...

Sle orlem pocztowym :-) Zeby go tylko na strzepy nie porozrywali! Pilnuj!

Vill pisze...

O rety...

Anonimowy pisze...

Oj tak.

Dvt pisze...

Jak tak zle, to po co tu studiowac, hm ?

zośka pisze...

bierzemy!

zośka pisze...

na razie to mnie nerwy na strzępy rozerwą:)

zośka pisze...

Bo uczelnie mają najlepsze tyle, że ponad połowa studentów na tych uczelniach to byli uczniowie szkół prywatnych, resztę stanowią studenci zagraniczni i maleńki procent rodzimych absolwentów szkół państwowych:(

jadwiga pisze...

no to trzymam kciuki, ale jak tu swięta zrobić, tak trzymając?
j

Anonimowy pisze...

Zoska, angielskie spoleczenstwo to struktury feudalne nadal.99% ziemi jest w rekach 1%, reszta placi haracze nazywane leasehold.A arystokracja dotala ta ziemie za darmo od krola w dawnych czasach za machanie mieczem na pokaz bo robote na polu bitwy odwalalo pospolstwo.i tak w kolko.czego by sie tutaj nie dotknac to nadziewasz sie na podzial klasowy.a wogole to dlugi temat w zwiazku z tym tylko pozdrowie swiatecznie i zapyam dlaczego znowu pada ? to bylam ja B. caluski

zośka pisze...

dasz radę;)

zośka pisze...

I jak tu zostać tym 1%? B z B?

Prześlij komentarz