wtorek, 5 lutego 2013

Jakoś tak mię się zapomniało pisać, cy cuś? E, nie, świat polityki mnie pochłonął. Niejaki Dejwid mię straszy, że wygna z poddaństwa Królowej i tfu, Unii wszelakiej, chociaż polski na Wyspach drugim językiem jest.
Nie za bardzo chce mi się w to wierzyć chyba, że dane nie biorą pod uwagę ludności hinduskiej jako całości, co jest zupełnie możliwe, bo przecież tylko oficjalnie nacja ta mówi w 22 językach i przynajmniej w takiej samej liczbie poza uznanymi za urzędowe językami.
No cóż, chłopiec do bicia musi być, chociaż ten już nieźle poobijany przez ostatnie lata.
W czasie burzliwej radiowej dyskusji, puszczanej na antenie na żywo w moim lokalnym radiu, a poświęconej problemom językowym w Wielkiej Brytanii, w którym po części mowa była o nowoprzybyłych Polakach, nagle zadzwonił pewnie angielski gentleman i poprosił, żeby dali już spokój temu misiu, zauważyli w końcu olbrzymi wkład imigracji w gospodarkę Królestwa i sami  wzięli się do uczciwej pracy, a on jedynie jeszcze na koniec napomknie, iż gdyby nie polscy piloci to dzisiaj całe Wyspy mówiłyby po niemiecku. Konsternacja jak nastąpiła- bezcenna. Ale Pan, z głosu wnioskowałam, należał już do wymierającego pokolenia o światłych poglądach i otwartym umyśle.
W Polsce zaś śledzę nieustający festiwal głupoty jaki się odbywa w polskim sejmie.
Poza nim, rzeczy też mają się całkiem nieźle i jeśli Pani Bożena Dykiel zostanie osądzona za swoje "pożydził " to nie pozostanie mi nic innego jak zapomnieć ,że piekę co jakiś czas "murzynka" tylko już na zawsze będzie to u nas ciasto ucierane z kakao, bo licho nie śpi i jeszcze do więźnia trafię.


12 komentarzy:

Kaczka pisze...

Oczyma duszy widze nas jak suniemy ku Szkocji Wyzwolonej z tobolkami na plecach. Idzmy na polnoc! Tam musi byc cywilizacja :-)))

Jest nasz jezyk drugim. Wszak nawet ochronka probuje nam dziecko po polsku uczyc :-))) I nie czepiajmy sie, ze korzytajac ze slownika online

Socjo pisze...

Bicie piany i tu i tam. Jakby naprawdę innych problemów na świecie nie było. Coraz rzadziej oglądam newsy w tv bo mnie cholera bierze!

jadwiga pisze...

dzisiaj pierwszy raz od nie wiem jakiego czasu obejrzałam wiadomośći tvn i TVP 1, same bzdury nie mam na to siły, nawet słuchać się nie chce, geje, małżeństwa homoseksulane i bicie piany z Palikotem, ech życie wcale tak nie miało być, ja za to napisałam o podziale finansów na sport jak to Mucha podzieliła tort finansowy, zapraszam
j

justmaga pisze...

Ja juz tez te " nasze angielskie" to jeszcze jakoby z musu czasem , ale do Polskich wiadomosci to sil mi brak.
Ale fakt , nie policzyli Hindusow. :)

Vill pisze...

Polityka to czasami większa komedia niż kabaret ^ ^
A Cameron niech do mnie przyjdzie to ja już mu przetłumaczę wkład imigrantów w gospodarkę :D

zośka pisze...

I co Norweski na to??? Czuje się dyskryminowany?

zośka pisze...

Zgadzam się.

zośka pisze...

Ech, Ty jeszcze więcej wiesz, bo blisko tego wszystkiego jesteś dobrze, ze masz doświadczenie.

zośka pisze...

Niedługo strach będzie włączyć telewizor:)

zośka pisze...

Słuszne stwierdzenie.

Ewa pisze...

nie jestem w stanie już pasjonować się polityką. I nie chcę.
Ale ten słuchacz w radiu mi się podobał :))))

zośka pisze...

Mnie też:)

Prześlij komentarz